Egy hónapja indult útjára a GLFREE – Az új online platform a gluténmentes életet élők számára

Egy hónapja indult útjára a GLFREE, egy olyan innovatív weboldal, amely a gluténmentes életet élők kérdéseire kínál válaszokat.

A platform célja a gluténmentes kérdések megválaszolása és az információk érthető és strukturált átadásán túl, hogy az előfizetők számára lehetővé tegye egy saját, személyre szabott gluténmentes receptkönyv kialakítását, ahol minden számukra érdekes receptet kategóriákba rendezve elmenthetnek. Ezen kívül a felhasználók minden olyan információt is tárolhatnak a honlapon, amely a gluténmentes életükkel kapcsolatos. A GLFREE emellett egy folyamatosan bővülő adatbázist is épít, amely összegyűjti a gluténmentesek számára biztonságos vendéglátóhelyeket.

Az első hónap adatai máris betekintést nyújtanak a gluténmentes életet élők összetételébe:

Demográfiai megoszlás:
A Facebookon a gluténmentességgel kapcsolatos hírek elsősorban a nőket szólítják meg. A legnagyobb érdeklődést a 45-54 éves korosztály mutatja (27,1%), őket követi a 35-44 évesek csoportja (21,9%), majd a 65 év felettiek (17,3%). A férfiak közül leginkább a 65 év feletti korosztály érintett (3,9%).

Online jelenlét:
A gluténmentesség iránt érdeklődők 90,1%-ban a Facebook hírfolyamán keresztül és mobil eszközökről értesülnek a GLFREE híreiről.

Földrajzi megoszlás:
Az érdeklődők közül legtöbben Pest vármegyéből (22,3%) és Budapestről (14,6%) követik a gluténmentességgel kapcsolatos információkat. Érdekes módon, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye is kiemelkedik az érdeklődők között (6,8%).

Összefoglalva:

Ha 45-54 éves, Pest vármegyében élő nő vagy, és mobilodon követed a híreket, nagy valószínűséggel a GLFREE neked szól. Fedezd fel a GLFREE világát, és légy részese ennek az új, izgalmas közösségnek!

 

Pontos statisztikai adatok arról, hogy hányan élnek gluténmentesen Magyarországon, nem állnak rendelkezésre, de becslések és orvosi adatok alapján néhány következtetést lehet levonni:

Cöliákia előfordulása: Magyarországon a lakosság körülbelül 1%-a cöliákiás, ami azt jelenti, hogy körülbelül 100 000 ember él ezzel az autoimmun betegséggel.

Nem-cöliákiás gluténérzékenység: Egyre több ember tapasztal gluténfogyasztás után kellemetlen tüneteket anélkül, hogy cöliákiás lenne. Az ilyen típusú gluténérzékenység előfordulási aránya változó, de becslések szerint a lakosság további 2-6%-át érintheti, ami Magyarországon több százezer embert jelenthet.

Egészségtudatosság: Ezen kívül sokan választják a gluténmentes étrendet egészségtudatossági vagy diétás okokból anélkül, hogy diagnosztizált cöliákiások vagy gluténérzékenyek lennének (pl búzaallergiások, vagy egyéb betegségek miatt).

Összességében tehát Magyarországon több százezer ember követhet valamilyen formában gluténmentes étrendet.

 

További információ:  https://glfree.hu

Kapcsolat:

Szabó Linda, a GLFREE megálmodója

06 20 468 8782

szabo.linda@glfree.hu

 

A GLFREE-ről:

A GLFREE egy új online platform, amely a gluténmentes életmódot követők számára nyújt átfogó támogatást, beleértve a receptmentést, az információk kategorizálását, valamint a biztonságos vendéglátóhelyek adatbázisának kialakítását. A weboldal célja, hogy megkönnyítse a gluténmentes életmód mindennapjait és egy támogató közösséget építsen.

Kapcsolat: 

Szabó Linda, a GLFREE megálmodója
info@glfree.hu
www.glfree.hu

Kapcsolódó cikkek:

GLFREE sajtóközlemények:

GLFREE hírek: